Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?”. Tym razem o Lemie koncertowo

Facebook Twitter

"MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?". Tego chcą się dowiedzieć w bibliotece w Żorach realizując specjalny projekt. Tym razem w jego ramach zapraszają na koncert. W piątek (19.12.) o 18.00 zagra sekstet jazzowy MOON HOAX.

Koncert w bibliotece w Żorach, podczas otwarcia wystawy "Supernova. Horyzonty Materii"/ www.facebook.com/mbpzory/

Jak czytamy w zaproszeniu:

Stanisław Lem używał muzyki jako dowodu na równoważność emocjonalną wszelkich form inteligencji – zarówno żywych, jak i martwych. Jego wzorem, przy współudziale sekstetu jazzowego, postaramy się przybliżyć tę równoważność wszystkim uczestnikom koncertu.

MOON HOAX – sekstet jazzowy w skład którego wchodzą: Michał Karbowski (gitara), Przemek Borowiecki (perkusja), Klaudiusz Kłosek (trąbka), Jarek Bothur (saksofon), Jędrzej Łaciak (gitara basowa), Filip Owczarski (wibrafon). Nazwa grupy to potoczne określenie pochodzące od jednej ze spiskowych teorii, wedle której kosmonauci z misji Apollo 11 wcale nie wylądowali na Księżycu, a wszystko było po prostu zręcznie przygotowaną mistyfikacją. W warstwie muzycznej Moon Hoax bazuje na harmonijnym połączeniu lirycznej narracji z motoryczną sekcją rytmiczną, syntezatorami i elementami free.

Udział bezpłatny, z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Projekt „MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj