Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MZK: Korekta rozkładu jazdy

Facebook Twitter

Nowe umowy z trzema przewoźnikami obowiązywać mają od maja w MZK. Jak informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny, głównym wykonawcą będzie PKM Jastrzębie, od mają będą też korekty w rozkładach jazdy.

fot. mat. prasowe

Na razie niewielkie, większe szykowane są w wakacje. Umowa z PKM ma obowiązywać do końca lutego przyszłego roku, do tego czasu gminy zrzeszone w MZK zdecydują, czy PKM stanie się tzw. 'podmiotem wewnętrznym’ związku i z czasem przejmie całą komunikację na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Najważniejsza zmiana w rozkładzie jazdy na terenie Jastrzębia, gdzie kursować będzie od maja 39 autobusów, to ograniczenie kursów na dworzec przy ul. Północnej, z którego korzysta niewielu pasażerów i to widać od lat we wszystkich analizach.

W dalszym ciągu będą tam jeździć linie: 102, 106, 127 oraz linia 112. Korekta będzie wprowadzona w maju, na lipiec zapowiadana jest z kolei gruntowana zmiana rozkładu jazdy na terenie Jastrzębia, w przyszłym miesiącu propozycje mają trafić do Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju, potem ruszą konsultacje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024