Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

MZK nie wie jak będą wyglądały podróże po wprowadzeniu restrykcji

Facebook Twitter

Autobusy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego poruszają się zarówno po czerwonej, jak i żółtej strefie. W tej pierwszej strefie może być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących, w drugiej strefie już nie. Tymczasem są takie linie, jak na przykład ekspresowa z Jastrzębia do Rybnika, która przejeżdża z jednej strefy w drugą.

Obecnie nie wiemy jeszcze dokładnie jak ta komunikacja będzie wyglądała od soboty. Czekamy na rozporządzenie w tej sprawie od ministra zdrowia. Nie wiemy jak autobusy, które przemieszczają się pomiędzy strefami mają funkcjonować – czy nadliczbowi pasażerowie mają wysiąść? Nie wiemy też czy obostrzenia dotyczą tego gdzie pasażer mieszka, czy dotyczą granic miast.

MZK ma nadzieję, że nie będzie musiała wprowadzać ograniczenia liczby pasażerów na linii pomiędzy Rybnikiem a Jastrzębiem:

Mamy nadzieję, że w rozporządzeniu będzie zapis, który będzie pozwalał organizatorowi komunikacji miejskiej, którego autobusy przemieszczają się pomiędzy strefami, na stosowanie przepisów dla strefy żółtej. To by znaczyło, że pozostajemy w dotychczasowych przepisach i jeździmy bez zmian.

Mówił Rafał Jabłoński rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu Zdroju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj