Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

MZK: Wznawiamy sprzedaż biletów w autobusach na prośbę pasażerów

Facebook Twitter

Na prośbę pasażerów wznawiamy sprzedaż biletów u kierowców- czytamy w komunikacie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Po materiale Radia 90 o kłopotach naszego słuchacza z kupieniem biletu w autobusie, jest oficjalna informacja związku z Jastrzębia.

mat.prasowe/ MZK

Z tej opcji zakupu skorzystać będą mogli jedynie pasażerowie stosujący się do zaleceń sanitarnych:

W dalszym ciągu obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust, a także zachowanie bezpiecznego dystansu.

– przypomina Rafał Jabłoński, rzecznik MZK i tłumaczy, że decyzja o wznowieniu sprzedaży biletów w autobusie podyktowana została m.in. prośbami samych pasażerów.

W trudnej sytuacji są osoby, które zdecydowały się na podróż w ostatniej chwili. Nie mogą kupić biletu, którego posiadanie jest obowiązkowe. Do 1 lipca jedyną formą płatności za przejazd jest skasowanie e-biletu.

Jak mówi Jabłoński najłatwiej wyposażyć się w kartę wydawaną na okaziciela, nie przypisaną do konkretnej osoby (tzw. elektroniczną portmonetkę). Można ją kupić i doładować w 140 punktach obsługi znajdujących się na terenie kilkunastu gmin regionu.

Sprzedaż biletów w autobusie została wstrzymana w połowie marca wraz z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego. Ograniczona została również liczba osób przebywających w autobusie. Obecnie liczba ta wynosi ok. 40 osób (połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących i stojących). Pasażerowie zostali ponadto zobowiązani do zasłaniania nosa i ust, a w części przedniej autobusów pojawiły się strefy ochrony kierowcy. Oczywiście w dalszym ciągu trwa systematyczna dezynfekcja pojazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj