Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na chorwackie wybrzeże dojedziemy koleją. Pociąg będzie przejeżdżał przez region

Facebook Twitter

Już w te wakacje nad chorwackie wybrzeże dojedziemy pociągiem. Co roku wypoczywa tam wielu z nas i zwykle udajemy się tam samochodem, czasem autokarem, rzadko samolotem. Teraz po raz pierwszy nad Adriatyk będzie można wybrać się koleją. Co ważne, pociąg będzie przejeżdżał przez nasz region.

Wielu Polaków spędza urlop w Chorwacji.

Pociąg zacznie kursować 15 czerwca

– potwierdza Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie.

To będzie połączenie z Krakowa przez Rijekę do Splitu, a skład ma zatrzymywać się w naszym kraju kolejno w: Katowicach, Tychach, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim, później wjedzie do Czech. To właśnie czeski przewoźnik RegioJet wystąpił o możliwość uruchomienia połączenia a Polski Urząd Dozoru Kolejowego wydał pozytywną decyzję. Pociąg będzie jeździł od czerwca do września. W tygodniu planowane są trzy kursy w każdy wtorek, piątek i niedzielę. Skład ma wyruszać z Krakowa o 16.30. Po godzinie 8.00 następnego dnia ma dotrzeć do Rijeki a po 12.00 do Splitu.

Ceny biletów nie są jeszcze znane. Co ciekawe, w składzie będzie także specjalny wagon rowerowy, dla tych wszystkich, którzy chcą zwiedzać Chorwację na rowerach. Dodajmy, że jak informuje Konsulat Chorwacji w Krakowie, będzie to pierwszy w historii pociąg z Polski nad wybrzeże chorwackie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022