Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na cieszyńskim rynku odbyły się obchody Dnia Godności

Facebook Twitter

"Zobacz we mnie człowieka", "Daj mi szansę", "Traktuj mnie z szacunkiem". W Cieszynie świętujemy Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nasza reporterka, Monika Sokołowska brała udział w tych wydarzeniach. Zobacz, co ciekawego działo się na cieszyńskim rynku.

Tradycyjnie już rozpoczął go marsz godności, w którym na znak solidarności mieszkańcy szli wspólnie z podopiecznymi ośrodków zajmujących się osobami z różnym stopniem niepełnosprawności. Na cieszyńskim rynku jest Monika Sokołowska:

– mówi Rafał Guzowski z cieszyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Atrakcji nie zabraknie do 17.00:

Uprzyjemnić sobie czas można próbując smakowitych ciast upieczonych przez podopiecznych cieszyńskiego koła:

– mówi Małgorzata Suszka. Co więcej: wspólnie ze studentkami Uniwersytetu Śląskiego samemu można przygotować sobie słodką przekąskę:

Nasza reporterka, Monika Sokołowska, postanowiła spróbować sztuki decoupagu:

Do Moniki wrócimy za chwilę, sprawdzimy efekt jej pracy ;)

W tajniki decoupagu Monikę Sokołowską wprowadzała Barbara Greń ze świetlicy terapeutycznej PSOUU w Cieszynie. Na rynku można też podziwiać prace osób niepełnosprawnych z całego powiatu:

– przekonuje Joanna Cichy, terapeutka w ośrodku wsparcia dziennego w Cieszynie. Na rynku jesteśmy dziś (8.05.) po to, żeby się integrować i wzajemnie od siebie uczyć:

– mówi pani Joanna, logopeda w cieszyńskim kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2020