Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na cieszyńskim rynku stanął… fortepian. Można przyjść i zagrać [WIDEO]

Facebook Twitter

Zazwyczaj taki widok znany jest z hal dużych lotnisk, ale w Cieszynie, i to na rynku, pierwszy raz można zobaczyć takie zjawisko. Ogólnodostępny fortepian stanął na głównym placu miasta.

fot. FB/Gabriela Staszkiewicz

Można przyjść, rozsiąść się na ławeczce i dać koncert. Instrument służy zarówno wirtuozom, ale i tym, którym słoń nadepnął na ucho. Muzyka dla wszystkich, bez ograniczeń. Fortepian na rynku, nomen omen, wygrała burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz.

W ubiegłym roku, podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, burmistrz zdobyła voucher na pobyt tego instrumentu w naszym mieście

– tłumaczy Katarzyna Koczwara, rzeczniczka Cieszyna.

Katarzyna Koczwara: Ta historia zaczęła się finalizować. Fortepian do nas przyjechał i przez najbliższy miesiąc można do niego o dowolnej porze dnia podejść i zagrać. Bardzo się cieszymy, ponieważ już dzisiaj można posłuchać i zobaczyć, że wśród mieszkańców i naszych gości nie brakuje osób ze zdolnościami muzycznymi i też tą odwagą, żeby zasiąść i publicznie zagrać. Zapraszamy, najbliższy miesiąc instrument jest do państwa dyspozycji.

Opublikowany przez Gabriela Staszkiewicz Czwartek, 14 kwietnia 2022

Kto chętny na publiczny koncert na cieszyńskim rynku? Instrument czeka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022