Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw talerzy? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Klasyczna zastawa obiadowa to ważna część wyposażenia każdej kuchni. W końcu to w niej będziemy podawać do stołu zarówno na co dzień, jak i przy okazji wielu różnych uroczystości, świąt i spotkań towarzyskich. Codzienne obiady, święta, urodziny, spotkania ze znajomymi i rodziną – za każdym razem nasz zestaw talerzy obiadowych będzie niezbędny.

Dlatego wybór odpowiedniej zastawy jest niezwykle ważny, ponieważ powinna być zarówno trwała, jak i elegancka. Zobacz, co musisz wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Dla ilu osób wybrać zestaw talerzy?

Przy wyborze kompletu talerzy, na samym wstępie trzeba trzeba pomyśleć o tym, ile naczyń potrzebujemy. Na rynku znajdziemy zestawy, które zawierają konkretne elementy, na przykład talerze deserowe czy głębokie. Mogą ponadto zawierać dodatki, takie jak wazy, dipówki i sosjerki. Producenci oferują również komplety deserowe, w których znajdują się spodki, filiżanki oraz mniejsze talerzyki.

Nam jednak najbardziej zależy na konkretnym elemencie, jakim są talerze. Ile powinno ich być w zestawie? Jeśli szukamy naczyń do codziennego użytku, to wybór kompletu oczywiście zależy od tego, ilu członków liczy gospodarstwo domowe. Z kolei gdy w zwyczaju mamy częste organizowanie obiadów dla rodziny i znajomych, musimy rozejrzeć się za zestawem talerzy dla 6, 8 lub 12 osób na prymusagd.pl.

Estetyka naczyń

Ogólnie przyjętą zasadą, jeśli chodzi o wygląd zastawy używanej z okazji uroczystych obiadów, jest biały kolor oraz okrągły kształt naczyń. Co prawda dopuszcza się ewentualne ozdobne akcenty, lecz powinny być dyskretne i nienachalne.

Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę. W niejednym domu można znaleźć talerze dobrane do koloru ścian, wystroju kuchni i ogólnej aranżacji wnętrza. Co ciekawe, to nie tylko faux-pas. Nie każdy wie, że kolor naczyń może mieć istotny wpływ na nasz apetyt. Przykładowo, naczynie w kolorze pomarańczowym może wzmagać apetyt. Niebieski kolor talerza może z kolei sprawić, że posiłek nie będzie nam smakować.

Klasyka czy awangarda

Komplet białych, porcelanowych talerzy o okrągłym kształcie to wybór jak najbardziej uniwersalny. Będzie pasować na każdą okazję i do wnętrz urządzonych w różnorodny sposób. Odważni miłośnicy nowoczesnych oraz nietypowych rozwiązań czasem decydują się na naczynia w tak ciekawych kolorach, jak czerń czy róż. Podobnie jest z kształtem naczyń: amatorzy awangardowego designu preferują kwadratowe lub prostokątne talerze.

Opłaca się postawić na jakość

Niezależnie od tego, jaki design talerzy preferujesz i jak duży komplet będzie Ci potrzebny, pewne jest jedno – warto nabyć naczynia, które będą służyć jak najdłużej. Talerze niskiej jakości podczas użytkowania mogą ulec wyszczerbieniu, odbarwieniu czy po prostu popękać. Natomiast serwisy obiadowe dostępne w dobrych sklepach, jak na przykład te w ofercie Prymus AGD, to inwestycja na lata.

Podsumowanie

Trafiony zakup zestawu talerzy nie jest rzeczą łatwą. Mamy nadzieję, że po lekturze tego poradnika wiesz już wystarczająco dużo, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Wystarczy uwzględnić wszystkie wymienione wyżej wskazówki, a poszukiwania kompletu naczyń, który spełni Twoje wymagania, będą o wiele łatwiejsze.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj