Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na drogach jak zawsze dramat. Problemy mają nawet pługi [WIDEO]

Facebook Twitter

Zima zawitała do regionu, od wczoraj (11.12.) intensywnie pada śnieg i jak zwykle powoduje to duże problemy na drogach. Mamy wiele sygnałów od Was o tym, że dzisiaj jeździ się źle.

Wiele dróg jest białych, na wielu zalega błoto pośniegowe i mowa właściwie o wszystkich trasach bez względu na stopień utrzymania. Problemy, jak nas informowaliście, były o poranku na przykład na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku czy Rybnickiej i Jastrzębskiej w Wodzisławiu. To trasy za utrzymanie których odpowiada Wojewódzki Zarząd Dróg.

Wszystkie siły, jakimi dysponujemy w całym województwie, są zaangażowane w akcję zima

– mówi Radiu 90 dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Katowicach, Krzysztof Wdowik.

Krzysztof Wdowik: Sytuacja na drogach jest dzisiaj trudna, ponieważ są warunki atmosferyczne takie jak nie inne, ale sprzęt jeździ cały czas, na bieżąco. Na terenie całego województwa. Samochody, pługo-solarki, czy odśnieżarki wyjeżdżają i wracają i wyjeżdżają ponownie. W całym województwie jeździło 27 odśnieżarek, 240 pługo-solarek. Blisko 240 pracowników było zaangażowanych w działania. Nie zmieniło się to od godziny 6. Trzeba oczywiście wziąć poprawkę na te warunki, jakie panują, na wszystkich drogach kierowcy wolniej się poruszają, powoduje to zatory, taka jest sytuacja. Robimy co możemy.

Cały sprzęt pracuje także na drogach powiatu wodzisławskiego

– zapewnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim, Tomasz Wójcik.

Tomasz Wójcik: Aktualnie mamy 6 pojazdów ciężarowych wyposażonych w piaskarko-solarki oraz pługi. Jeden ciągnik z piaskarko- solarką i pługiem. 7 pojazdów ciągle jeździ po naszych drogach powiatowych. W związku z tym, że opady są praktycznie nieustające od wczoraj i ciągle tego śniegu przybywa, sytuacja na drogach jest dosyć trudna. Ale staramy się, na tyle ile jest to możliwe, usuwać błoto pośniegowe z jezdni, przejezdność na wszystkich drogach powiatowych jest, ale trzeba dużą ostrożność wykazać w trakcie poruszania się pojazdami.

Nie inaczej jest na drogach miejskich w Wodzisławiu.

Drogi są przejezdne, pracujemy pełną parą

– mówi nam dyżurny Akcji Zima w tym mieście, Leszek Małys.

Leszek Małys: Cały sprzęt jest, 9 podwykonawców jeździ plus nasz sprzęt, który mamy. Pługo-piaskarki dysponujemy jedną i 10 ciągników, wszystkie są z posypiarkami i pługami. Oczywiście jest wszystko przejezdne, było posolone rano, w tej chwili będą to zbierać, sól zadziałała, będą czyścić te drogi, to zbierać to wszystko i od nowa solić. Bo innego wyjścia nie ma. Skoro sypie cały czas śnieg trudno, żeby utrzymać czarne drogi. Podejrzewam, że w Rybniku i wszystkie miasta ościenne będą wyglądały podobnie jak Wodzisław. Co roku zawsze dawaliśmy radę. Trzeci dzień praktycznie bez przerwy sypie śnieg, wiadomo, wszędzie nie będziemy naraz.

Sytuacja na drogach póki co jest, jaka jest. Pozostaje wierzyć, że działania drogowców dadzą efekt. Kierowcy jedźcie ostrożnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024