Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na drogach regionu od rana krążą pługi. Czy wszystkie miejsca są przejezdne? [WIDEO]

Facebook Twitter

Drogi są przejezdne, ale w wielu miejscach może jeszcze zalegać błoto pośniegowe. Tak jest na przykład na drogach powiatu wodzisławskiego od strony Połomi, Marklowic czy dzielnicy Wilchwy.

 Trasy są odśnieżane według ustalonego harmonogramu, a to oznacza, że najdłużej na przyjazd pługu czekać muszą kierowcy, którzy chcą wyjechać z dróg bocznych

– przypomina o tym żorski magistrat, bo tu najwięcej interwencji i zgłoszeń jest właśnie od mieszkańców, którzy chcą wydostać się ze swoich posesji. Urzędnicy równocześnie zapewniają, że cały sprzęt jest na drogach i pracuje.

Nie ma nieprzejezdnych dróg na raciborszczyźnie

– to zapewnienie, jakie usłyszeliśmy z kolei w Powiatowym Zarządzie Dróg w Raciborzu. O tym, że źle jest na bocznych drogach w dzielnicach informował też naszą redakcję jeden z mieszkańców Rybnika:

Ja dzwoniłem w tej kwestii odśnieżania bocznych dróg, które są w centrum Rybnika. Wręcz jest tragedia w kwestii odśnieżania bocznych dróg w naszym regionie, to jest nie do pomyślenia.

Tu podobnie jak w innych miejscach regionu: drogi odśnieżane są według pewnej hierarchii ważności, niestety niektóre boczne muszą zaczekać na swoją kolej. W Rybniku pracuje cały sprzęt. Nasz reporter Przemek Niedźwiecki wsiadł dziś rano do pługopiaskarki, z kierowcą Mariuszem Bugajem, od 20 lat odśnieżającym drogi w mieście, przejechał wyznaczoną trasę:

Ja jeżdżąc przez 12 godzin około 35 ton wysypałem. Piaskarek jeździ 13, mniej więcej każdy wysypuje tyle samo soli, więc proszę sobie policzyć jaka to jest ilość tylko na terenie Rybnika na tych drogach główniejszych, bo już nie mówię o osiedlowych i takich drogach gdzie my nie jesteśmy w stanie wjechać. Tam wjeżdżają traktory, ciągniki i jakieś brygady ręczne, oni też tej soli w dużej ilości wysypują więc w takiej ilości idą, żeby doprowadzić Rybnik po jednodniowych opadach.

Relacja wideo z wnętrza pługopiaskarki:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj