Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na granicach bez zmian. W dalszym ciągu możliwe skierowanie na kwarantannę

Facebook Twitter

Ciągle panują obostrzenia związane z pandemią, jeśli chodzi o przekraczanie granic z naszymi najbliższymi sąsiadami: Czechami i Słowacją. Choć nie ma bezpośredniej kontroli na granicach, to poza niektórymi wyjątkami, możemy mieć problem, wracając do naszego kraju.

Spadek liczby zakażonych spowodował w Polsce poluzowanie obostrzeń. Także w Republice Czeskiej już miesiąc temu zniesiono stan wyjątkowy. Mimo to, nic w temacie przekraczania granicy się nie zmieniło. Jak informuje chor. szt. Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, w dalszym ciągu obowiązują ograniczenia i konieczność odbycia kwarantanny. A Straż Graniczna prowadzi wyrywkową kontrolę sanitarną osób powracających do kraju:

Szymon Mościcki: Osoby, które chcą przekroczyć granicę z Czech do Polski lub ze Słowacji do Polski są zobowiązane poddać się kwarantannie poprzez zgłoszenie się na infolinii do GIS. Z tego obowiązku zwolnione są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o zaszczepieniu szczepionką dopuszczoną do obrotu. Osoby, które przekraczają granicę w celach zawodowych również są zwolnione.

Wczoraj (19.05.) natomiast Niemcy poluzowali obostrzenia związane z przekraczaniem ich granicy. Osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy, a także posiadające aktualny test są zwolnione z kwarantanny. To samo dotyczy osób, które wjeżdżają na teren Niemiec na krócej niż 24 godziny, to tzw. mały ruch graniczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj