Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na kołoczu u (przyszłej) świętej [FOTO]

Facebook Twitter

Dla nas Ona już jest święta – mówią mieszkańcy Brzezia k. Raciborza. W tutejszym kościele odprawiono uroczystą mszę świętą kończącą diecezjalny etap procesu beatyfikacji siostry Dulcissimy Hoffmann.

Urodziła się w Świętochłowicach, zmarła w klasztorze w Brzeziu. Siostra należała do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Przed śmiercią wiele cierpiała, zmarłą w opinii świętości. Od czasu jej śmierci wiele osób nawiedza Brzezie i prosi o łaski. – Zakończony proces w diecezji oznacza, że wszystkie dokumenty, zebrane tutaj na miejscu, trafiają teraz do Watykanu – mówi radiu 90 arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Jak dodaje arcybiskup – kult jest wynikiem przekonania, to nie jest rzecz, która powstaje na rozkaz. Jak dopowiada ks. Bogdan Rek, proboszcz tutejszej parafii Świętych Apostołów Mateusza i Macieja, – ten kult widać na co dzień.

Po uroczystościach mieszkańcy i przybyli pielgrzymi spotkali się na boisku miejscowej szkoły. Nie zabrakło kołocza, żurku i innych dobroci przygotowanych przez parafian. To nasze święto, musimy się cieszyć – mówili.

Dodajmy, że grób siostry Dulcissimy Hoffmann znajduje się przed kościołem. Od teraz cały proces beatyfikacyjny siostry będzie kontynuowany w Watykanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj