StartWiadomości

Na kołoczu u (przyszłej) świętej [FOTO]

Urodziła się w Świętochłowicach, zmarła w klasztorze w Brzeziu. Siostra należała do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Przed śmiercią wiele cierpiała, zmarłą w opinii świętości. Od czasu jej śmierci wiele osób nawiedza Brzezie i prosi o łaski. – Zakończony proces w diecezji oznacza, że wszystkie dokumenty, zebrane tutaj na miejscu, trafiają teraz do Watykanu – mówi radiu 90 arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Jak dodaje arcybiskup – kult jest wynikiem przekonania, to nie jest rzecz, która powstaje na rozkaz. Jak dopowiada ks. Bogdan Rek, proboszcz tutejszej parafii Świętych Apostołów Mateusza i Macieja, – ten kult widać na co dzień.

Po uroczystościach mieszkańcy i przybyli pielgrzymi spotkali się na boisku miejscowej szkoły. Nie zabrakło kołocza, żurku i innych dobroci przygotowanych przez parafian. To nasze święto, musimy się cieszyć – mówili.

Dodajmy, że grób siostry Dulcissimy Hoffmann znajduje się przed kościołem. Od teraz cały proces beatyfikacyjny siostry będzie kontynuowany w Watykanie.

Zostaw komentarz