Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na koncert do Arboretum. Muzyka w zaczarowanym ogrodzie już jutro

Facebook Twitter

To będzie pierwszy w tym sezonie koncert w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Jak w poprzednich latach muzyka rozbrzmiewać będzie w Zaczarowanym Ogrodzie. Pogoda ma być piękna, podobnie jak grane utwory.

koncert

Wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu. Niedziela 21 maja godzina 17.00

Usłyszymy dźwięki gitary z towarzyszeniem basu akustycznego. Zagra dla Państwa „NTC Duo” w składzie: Maciej Muszyński – gitary i Jędrzej Łaciak – bas akustyczny.
Wyjątkowe miejsce i wyjątkowa muzyka

– zachęca Elżbieta Skrzymowska, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej.

Elżbieta Skrzymowska: Duet porusza się w stylistyce jazzowej, czerpiąc z tradycji, standardów jazzowych, utworów muzyki klasycznej, ale również wykonuje własne kompozycje. Sama nazwa NTC Duo wywodzi się od noctilucent clouds, czyli tak zwanych obłoków srebrzystych. Są to polarne chmury mezosferyczne, bardzo rzadko obserwowane tylko w niektórych miejscach na ziemi. A jednocześnie 21 maja przypada Światowy Dzień Kosmosu, więc nieświadomie udało nam się te mezosferyczne chmury połączyć z obchodami Światowego Dnia Kosmosu. Myślę, że w bardzo oryginalny i niespotykany dotąd klimat muzyczny panowie nas zabiorą, do swojego świata dźwięków. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17 w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

Muzycy zaprezentują autorski program oraz swoje spojrzenie na utwory z kanonu standardów jazzowych. Nie zabraknie również odnośników do muzyki klasycznej.

Okazy w Arboretum Bramy Morawskiej/ raciborz.pl

Organizatorzy wydarzenia proszą, aby osoby, które przyjadą na koncert samochodami, zaparkowali pojazdy na głównym parkingu dla turystów.

fot. mat. organizatora

MACIEJ MUSZYŃSKI – Jest absolwentem Music, Management and Sound w CSN w Cork w Irlandii. W 2013 roku ukończył studia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego na specjalizacji Jazz i Muzyka Rozrywkowa, w roku 2015 ukończył studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w katowickiej Akademii Muzycznej, w klasie gitary prof. Karola Ferfeckiego. Gościnnie współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, współpracował również z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Od roku 2011 prowadzi zespół Madame JeanPierre, wykonujący jego autorskie kompozycje do tekstów wokalistki Joanny Markowskiej, zespół ma na koncie trzy wydawnictwa płytowe: ‘Lete’(2015) oraz 'My self love’(2016) oraz ‚Tuli’ (2022). Od roku 2018 prowadzi także zespół Prince JeanPierre, wykonujący jego autorskie utwory jak i kompozycje skrzypka Dominika Beńczyckiego.

JĘDRZEJ ŁACIAK – basista, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary basowej prowadzonej przez Macieja Garbowskiego. Od 2010 r. wraz z pianistą Kamilem Urbańskim współtworzy duet Interplay Jazz Duo, z którym uzyskał nagrodę Fryderyka 2013 w kategorii Muzyka Jazzowa – Debiut Roku za album Interplay Jazz Duo. Na stałe współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Ponadto współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej w tym Krystyna Prońko, Marek Walarowski, Madame JeanPierre, Moon Hoax by wymienić tylko kilka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj