Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na Mikołowskiej w Rybniku ruszyły prace

Facebook Twitter

Rozpoczęły się prace na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Zgodnie z zapowiedziami drogowcy przystąpili do frezowania drogi w kierunki Czerwionki- Leszczyn, to trasa prowadząca do autostrady A1 w Bełku. Jest tam ruch wahadłowy i tak będzie przez cały czas trwania robót, droga będzie wyłączana etapami po jednym pasie.

Prace związane z asfaltowaniem potrwają przez całe wakacje, dotyczą odcinka od skrzyżowania z ulicą Sosnową do granicy miasta. Prace wykonuje wybrana w przetargu firmą „Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 900 tys. zł.

Asfaltowanie jest doraźnym rozwiązaniem, bo ul. Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od kilku lat czeka na gruntowną przebudowę. Gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji.

Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023