Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na osiedlu w rybnickich Boguszowicach oddano do użytku nowe boisko

Facebook Twitter

Rozgrywki sportowe lub kulturalne imprezy. Mieszkańcy Boguszowic Osiedla w Rybniku mogą już korzystać z wielofunkcyjnego boiska przy Rajskie. Obiekt ma nawierzchnię poliuretanową i wymiary 44 X 30 metrów. Nowe boisko jest obiektem ogólnodostępnym z możliwością wykorzystania dla potrzeb organizacji imprez o charakterze kulturalnym i rekreacyjno-sportowym w dzielnicy.

To kolejny etap tworzenia korzystnych warunków dla prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci, młodzieży jak również miejsca aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców. Boisko kosztowało ponad pół miliona złotych (524.666,00 zł) będzie można z niego korzystać po zmierzchu, ale dopiero gdy zakończa się prace związane z doprowadzeniem zasilania.

W środę, 28 września, symbolicznego otwarcia dzielnicowego boiska dokonał prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Pierwsza oficjalna bramka na nowym obiekcie zdobyta została w meczu, który rozegrany został pomiędzy dziećmi z Placówki Wsparcia Dziennego „Klub 17-tka”, a prezydentem i boguszowickimi samorządowcami.

Na sportowym obiekcie wytyczono linie pól do gry w koszykówkę, piłkę siatkową i piłkę ręczną. Zamontowano wyposażenie sportowe oraz ławki i kosze na śmieci. Zainstalowano w nowym miejscu stół do gry w tenisa stołowego. Wokół boiska i w strefie dojścia wykonano nawierzchnię z bruku betonowego. Teren boiska został ogrodzony, zainstalowano 2 furtki i bramę techniczną oraz piłkochwyty.

Zainstalowano również maszty oświetleniowe oraz aparat wrzutowy do uruchomienia oświetlenia. Korzystanie z boiska po zmierzchu będzie jednak możliwe po zakończeniu  prac związanych z doprowadzeniem zasilania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj