Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na placu zabaw runęła huśtawka: „Nikt nas nie informował, że urządzenia są uszkodzone”

Facebook Twitter

Mieszkańcy ulicy Wandy zastanawiają się, dlaczego nikt nie reagował na ich apele w sprawie uszkodzonej huśtawki. Tymczasem Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa odpowiada, że nie otrzymała żadnych alarmujących sygnałów. O sprawie zrobiło się głośno, kiedy huśtawka runęła z bawiącymi się na niej dziećmi.

Prezes Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Stanisław Jaszczuk twierdzi, że nikt o złym stanie technicznym huśtawki nie informował:

Nikt nam nie sygnalizował. Ona najpewniej gdzieś tam od ziemi, od dołu nie była należycie zakonserwowana. My to zawsze zlecamy – taką konserwację i przegląd – firmom, które się tym zajmują. Oni wydają atest, to jest robione co roku. Być może ktoś się temu nie przyjrzał zbyt dokładnie i stąd efekt jaki jest. Ale jesteśmy wyczuleni na takie sytuacje, bo wiemy, że zdarzały się różne nieszczęśliwe wypadki. Te urządzenia są różnie eksploatowane, czasami także starsze dzieci korzystają z tych huśtawek i to czy z huśtawki korzysta dziecko, które ma kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów – to jest różnica.

W Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przygotowują 3-letni plan remontowo-inwestycyjny, w ramach którego zmodernizowane mają być też place zabaw:

Urządzenia, które chcemy instalować, chcemy też robić racjonalnie, bo wiemy, że w tej chwili miasto też sporo zainwestowało, nie chcemy tego dublować. Chcemy to koordynować, bo nie może być tak, że w jednym miejscu będą po dwa place zabaw sąsiadowały, a w innych nie będzie nic. Przymierzamy się do tego, trudno mi powiedzieć w tej chwili, jakich kształtów to nabierze, ale chcemy prawdziwych placów zabaw, jakie są przy Dąbrówki, przy Floriańskiej i szeregu innych też, takie ogrodzone z odpowiednią ilością urządzeń zabawowych, takie godne tych czasów.

Według strażników miejskich, plac zabaw przy ulicy Wandy na osiedlu Nowiny jest w tej chwili bezpieczny, wadliwa konstrukcja huśtawki została usunięta.

Czytaj o sprawie także TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj