Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na początku maja ma ruszyć remont rybnickiego targowiska

Facebook Twitter

O remoncie mówiło się od lat, rozważanych było wiele koncepcji: od budowy hali do zadaszenia placu targowego. W końcu zdecydowano o wymianie nawierzchni i budowie nowych pawilonów. O planowanych pracach mówił poranny gość Radia 90 Przemysław Grycman dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych.

Trzeba pamiętać, że to jest starorzecze rzeki Nacyny i każda inwestycja jest tam bardzo droga. Podjęta została decyzja, że wymieniona zostanie nawierzchnia wraz z podbudową oraz kanalizacją deszczową na większej części powierzchni targowej i w miejscu tym postawione będą nowe pawilony handlowe.

W dni targowe – to w Rybniku to środy i soboty – około 700 stoisk jest czynnych. Czy tyle powstanie nowych pawilonów? Nie wiadomo. Na czas remontu handel będzie odbywał się na placu targowym w okolicy ulicy Młyńskiej i Rzecznej:

Będzie ono przesunięte do tylnej części placu targowego, wejście będzie od strony biura targowego (…) Dojście do tych pawilonów, które teraz tam stoją – takie białe – będzie dalej funkcjonowało.

W tej chwili trwa procedura przetargowa związana z modernizacją rybnickiego targowiska. Prace mają potrwać 3 miesiące.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj