Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na prośbę widzów transmisje z Metropolitan Opera będą kontynuowane

Facebook Twitter

To był stały punkt repertuaru Teatru Ziemi Rybnickiej. Zapadła decyzja, by po wakacjach zrezygnować z tego cyklu. Zaangażowanie osób, blisko stuosobowej grupy, która oglądała transmisje z MET w Nowym Jorku przekonała jednak dyrekcję placówki, by kontynuować współpracę z nowojorską operą.

Zapowiada Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej:

Jednakże ze względu na bogactwo całościowe repertuaru w Teatrze Ziemi Rybnickiej nie jesteśmy w stanie w tym sezonie zagrać wszystkich oper na żywo. Będziemy  robić retransmisje, one będą miały miejsce we wtorki, a transmisje na żywo będą w soboty. Zagramy pełny repertuar tegorocznego Metropolitan Opera, czyli 13 oper. Rozpoczynamy 6 października, w sobotę, będzie Aida, wielki hit operowy. Zapraszam gorąco!

Michał Wojaczek liczy, że grono miłośników opery powiększy się w tym sezonie:

Powstała taka grupa wiernych fanów, więc jednak spróbowaliśmy utrzymać te transmisje. Jest to naprawdę na najwyższym poziomie technicznym, zarówno jeżeli chodzi o obraz, jak i o dźwięk. Myślę, że jeszcze więcej osób będzie teraz korzystać. Mamy fantastyczne nagłośnienie, u nas te opery mają bardzo dobry wymiar.

Zachęcać mają też nowe ceny biletów, które w przedsprzedaży będą zdecydowanie tańsze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj