Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na razie tylko Astra i Moderna w punkcie szczepień w Skoczowie

Facebook Twitter

Tylko AstraZeneca i Moderna. W przyszłym tygodniu (10-14. 05.) Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Skoczowie nie dostanie szczepionek firm Pfizer oraz Johnson&Johnson. Pacjenci, którzy mieli już zarezerwowane terminy na te preparaty, dostaną informacje o zmianie.

Fot. powiat.cieszyn.pl

Można jednak za pośrednictwem infolinii 989 albo dzwoniąc do punktu szczepień w Skoczowie (tel. 884 285 628) zmienić szczepionki na Modernę lub AstraZenecę. Można też pozostać przy terminie, który został wysłany wiadomością SMS.

Przypominamy, w jaki sposób można zarejestrować się na szczepienie:

Całodobowa i bezpłatna infolinia telefoniczna – 989. Zapisu można dokonać się samodzielnie lub z pomocą osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku jego podania, otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem umówionej wizyty na szczepienie.

Należy wiedzieć, że podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia, od piątku, 23 kwietnia 2021 r. można wskazać Punkt Szczepień Powszechnych w Skoczowie przy ul. Góreckiej 65 (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących). Po podaniu numeru telefonu komórkowego – osoba zainteresowana szczepieniem otrzymuje SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Można również dokonać rejestracji elektronicznej poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. System zaproponuje chętnej osobie pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów osobie zainteresowanej szczepieniem nie będzie pasował albo będzie chciała zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – istnieje taka możliwość. Wystarczy, że taka osoba skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację.

Po dokonaniu rezerwacji zainteresowana szczepieniem osoba otrzymuje powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu na dzień przed planowanym terminem. Należy wiedzieć, że aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany.

Istnieje także możliwość rejestracji poprzez SMS-a. Aby zapisać się na szczepienie, należy wysłać SMS-a na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS-a pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), zainteresowana osoba zostanie połączona z systemem, który najpierw poprosi o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania.

Jeśli ten termin nie będzie dla kogoś dogodny, istnieje możliwość wybrania innej daty. Po zarejestrowaniu się, na dobę przed szczepieniem – osoba mająca e-skierowanie otrzyma SMS-a przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS-a, infolinia oddzwoni w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień!

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj