Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na rowerze dookoła Polski. Liczą, że ich wysiłek pomoże choremu dziecku. Kto dołączy do akcji?

Facebook Twitter

W sobotni (28.08.) poranek wsiedli na rower i ruszyli przed siebie. Liczą, że ich akcja przyniesie konkretne efekty w postaci pieniędzy na leczenie 11-latka z Rydułtów. Mirosław Szewczyk i Michał Błaszczok w ciągu najbliższych tygodni zamierzają objechać całą Polskę.

Za sobą mają już wiele wypraw, ale ta będzie wyjątkowa. I to ze względu na liczbę kilometrów, ale i cel. Chcą swój wysiłek przekuć na finansową pomoc dla młodego mieszkańca Rydułtów, poszkodowanego w wypadku samochodowym.

Mirosław Szewczyk: Z naszej strony to będzie w taki sposób, że przejedziemy Polskę wzdłuż granic dookoła, a reszta wyjdzie w zależności od licznika. Może wyjść około 3,5 tys. kilometrów. Myślę, że w granicach 3-4 tygodni będziemy to mieli objechane (…)

– mówił jeden z uczestników wyprawy, Mirosław Szewczyk.

11-letni Irek z Rydułtów został poturbowany przez samochód ciężarowy, jego leczenie wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Jako rada rodziców szkoły nr 4, do której uczęszcza Irek, postanowiliśmy w różny sposób wspomóc rodzinę

– mówi jedna z inicjatorek akcji Barbara Kaleja-Pawelec. Jak dodaje –

Liczymy, że znajdą się sponsorzy, którzy może docenią naszych cyklistów i za ich trasę, wpłacą pieniądze na leczenie.

 Barbara Kaleja-Pawelec: Czasami są instytucje dobrego serca, które płacą pieniążki za przejechany kilometr. Nie ukrywam, że liczymy, że ktoś się znajdzie. W wypadku brał udział bardzo ciężki samochód, konsekwencje są bardzo poważne, a takie konsekwencje wymagają niestety nakładów na rehabilitację i leczenie. Stworzyliśmy drużynę Irka, teraz wszędzie gdzie się da zbieramy każdą złotówkę. Z naszych informacji, które uzyskaliśmy od mamy, będzie później rehabilitacja, która mu się należy, ale jest to ograniczone czasowo, niestety resztę później rodzic, czy my dla chłopaka pozyskać.

Z organizatorami zbiórki można kontaktować się pod numerem telefonu 573 996 776.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj