Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na rowerze z Jastrzębia-Zdroju do Gdańska

Facebook Twitter

Rowerem z Jastrzębia-Zdroju do Gdańska. Tak abstynenci z regionu będą świętować 40-lecie Porozumień Sierpniowych. Po raz kolejny wsiądą na jednoślady i pojadą w Polskę. 12 sierpnia ruszy II Jastrzębski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwości Szlakiem Porozumień Sierpniowych.

Fot. jastrzebie.pl

Tegoroczna trasa obejmuje aż 17 miejscowości, a wśród nich oczywiście: Jastrzębie-Zdrój, Szczecin i Gdańsk. To właśnie tam 31 sierpnia dotrą uczestnicy, a następnie będą uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających 40-lecie powstania Solidarności. Początek rajdu, 12 sierpnia, przy pomniku Porozumienia Jastrzębskiego przy KWK Zofiówka.

Rajd rozpocznie się 12 sierpnia pod pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego przy Kopalni Zofiówka. Jego uczestnikami są członkowie i sympatycy środowisk trzeźwości z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Do rowerzystów można dołączyć – jedynym warunkiem jest zero alkoholu

– podkreśla komandor rajdu, Tadeusz Wilk.

Celem jest nie tylko integracja środowisk trzeźwości, propagowanie zdrowego, sportowego i trzeźwego stylu życia oraz turystyki rowerowej ale także upamiętnienie Porozumień Sierpniowych.

Wybór terminu i miejsc jest nieprzypadkowy – organizatorzy podkreślają, że sierpień to miesiąc trzeźwości a także miesiąc świętowania rocznicy Porozumień Sierpniowych. To właśnie dlatego trasa rajdu prowadzi przez Jastrzębie-Zdrój, Szczecin i Gdańsk.

Z Tadeuszem Wilkiem można się kontaktować telefonicznie pod numerem 606 824 793.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj