Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Na Stadionie Narodowym od 8 lat nikt nie potrafi nas pokonać”. Kamil Glik komentuje mecz Polska-Anglia

Facebook Twitter

W środowym (08.09.) meczu eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku reprezentacja Polski zmierzyła się z reprezentacją Anglii. Spotkanie na stadionie PGE Narodowym zakończyło się remisem 1:1. Emocji po meczu nie brakowało, wśród komentujących zawodników był pochodzący z Jastrzębia-Zdroju obrońca Kamil Glik.

Fot. sport.tvp.pl

Kamil Glik: Dzisiaj myślę, że nie zabrakło nam tego, z czego byliśmy znani, z charakteru. Wróciła ta stara reprezentacja, jaką znaliśmy, czyli z charakterem. Myślę też, że w miarę grająca w defensywie. Anglicy też wielkich stuprocentowych sytuacji nie stworzyli, więc myślę, że możemy być zadowoleni. Stadion PGE Narodowy to nasza twierdza, gdzie chyba już nigdy nie przegramy. Jest dobrze i na pewno bardzo się cieszymy […]

-komentował świeżo po meczu Kamil Glik, podkreślając ponownie charakter, jaki pokazała w meczu reprezentacja Polski.

Kamil Glik: Nasza reprezentacja zawsze słynęła z tego i wszystkie drużyny, które przyjeżdżały na PGE Narodowy to wiedzą. Przegraliśmy tutaj ostatni mecz w 2013 roku, więc to naprawdę jest fajny rekord i wszystkie reprezentacje, które tu przyjeżdżają to wiedzą. Polska reprezentacja jakościowo może nie gra jakichś wielkich meczów, ale tej starej reprezentacji nigdy nie brakowało charakteru i wydaje mi się, że dzisiaj przede wszystkim tak było.

Fot. facebook.com/LaczyNasPilka

Kamil Glik odniósł się także do kolejnych meczów, jakie piłkarze zagrają jeszcze tej jesieni.

Kamil Glik: Mamy jeszcze dwa mecze październikowe, dwa listopadowe, bardzo ciężkie. Szczególnie ten wyjazdowy z Albanią i w naszej twierdzy finałowy mecz – miejmy nadzieję – z Węgrami. Na Stadionie Narodowym od 8 lat nikt nie potrafi nas pokonać. Jedziemy dalej, to fajny punkt, fajny mecz dla drużyny

– mówił tuż po meczu dla TVP sport obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik. Jego wkład w remis z reprezentacją Anglii był także komentowany w mediach społecznościowych.

Na swoim koncie Kamil Glik dziękował kibicom, wspomniał także o swojej żonie i opublikował zdjęcie.

Przypomnijmy, wynik meczu 1:1. Na stadionie PGE Narodowy w Warszawie na trybunach zasiadł komplet kibiców, 58 tys. widzów. Wśród wywieszonych transparentów z całej Polski z naszego regionu dało się zauważyć: Żory, Wodzisław Śląski, Knurów czy Pawłowice.

Bramki:

  • Anglia: Harry Kane 72′
  • Polska: Damian Szymański 90+2′

Eliminacje mistrzostw świata 2022 – Terminarz kolejnych meczów reprezentacji Polski:

  • 9 października 2021: Polska – San Marino
  • 12 października 2021: Albania – Polska
  • 12 listopada 2021: Andora – Polska
  • 15 listopada 2021: Polska – Węgry

Zobacz także komentarz Kamila Glika dla kanału Polsat Sport:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj