Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na tą informację czekali górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Facebook Twitter

Jarosław Zagórowski przestał pełnić funkcje prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rada Nadzorcza tego popołudnia przyjęła jego rezygnację. Spółką pokieruje teraz Jerzy Borecki, dotychczasowy zastępca prezesa zarządu ds. technicznych, piastował to stanowisko od maja 2013.

Jerzy Borecki – zastępcą prezesa odpowiedzialnym za sprawy techniczne był od maja 2013 roku. Jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na tej samej uczelni ukończył również Studium Kształcenia Kadr Górniczych dla Potrzeb Handlu Zagranicznego. Od 1990 roku związany był z kopalniami należącymi do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jak czytamy w jego życiorysie przeszedł wszystkie szczeble awansu zawodowego od funkcji sztygara do dyrektora kopalni.

Tymczasem przedstawiciele Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” poinformowali dziś, że przygotowują zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez ustępującego prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jarosława Zagórowskiego. Chodzić ma o niegospodarność i działanie na szkodę spółki.

– Wniosek, który właśnie przygotowujemy mówi między innymi o wydatkowaniu pieniędzy JSW w sposób niekorzystny, w tym o zawiązywaniu umów ze szkodą dla spółki – informuje Krzysztof Łabądź, przewodniczący WZZ „Sierpień 80” w JSW.

We wtorkowe popołudnie Rada Nadzorcza przyjęła do wiadomości rezygnację Jarosława Zagórowskiego z funkcji prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wchodzi ona w życie dziś o godzinie 23.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021