Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na TKB bez korków do Wisły?

Facebook Twitter

Przez 10 dni bez wahadła do Wisły. Od dziś (26.07.) zmiana organizacji ruchu na DW 941. Do kolejnego poniedziałku (5.08.), do godz. 10.00, na remontowanym odcinku obowiązywać będzie ruch w obie strony.

W związku z trwającą przebudową drogi, od wiosny obowiązywał ruch wahadłowy na trzech odcinkach. Obecna zmiana organizacji ruchu na czas trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej i ważniejszych świąt przewidziana została w umowie z wykonawcą. A jak wiecie z wiadomości radia 90, przebudowa tej drogi wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Szczególnie w weekendy pojawiają się duże korki, które były i bez prowadzonych prac.

Dodatkowym problemem są kierowcy wjeżdżający na zwężony odcinek, mimo czerwonego światła. Ręczne sterowanie ruchem też nie zawsze przynosi rozwiązanie i trzeba wzywać policyjne patrole do rozładowania korków. Po analizie organizacji prac zdecydowano, że po 5 sierpnia prace będą wznowione na dwóch odcinkach. Z czego jeden będzie długi, a drugi znacznie krótszy. Nie znaczy to, że przejazd będzie całkiem płynny, daje jednak nadzieję na zmniejszenie przypadków wjeżdżania pod prąd na czerwonym świetle.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022