Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na trasę Cieszyn-Goleszów wracają pociągi. Ten odcinek składy pokonają w 11-12 minut

Facebook Twitter

Po 9 latach pociągi znów pojadą po wyremontowanej linii kolejowej na Śląsku Cieszyńskim. Pasażerowie już od niedzieli (4.09.) będą mogli korzystać ze stacji Cieszyn i Goleszów oraz przystanków Cieszyn Uniwersytet, Bażanowice i Goleszów Górny.

fot. plk-sa.pl

Dobiegły końca prace na linii Skoczów – Wisła:

Katarzyna Głowacka: Na stacji Cieszyn przebudowano dwa perony, co wpływa na większy komfort podróżowania, obiekty podwyższono, wyposażono w wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i tablice informacyjne. Nawierzchnia peronów jest antypoślizgowa. Osoby z ograniczoną możliwością poruszania się korzystają z pochylni. Wygoda podróżowania będzie zapewniona także ze stacji Goleszów oraz przystanków Skoczów Bładnice, Goleszów Górny, Bażanowice, Cieszyn Uniwersytet. Ten ostatni został przesunięty około 1.5 km, znajduje się teraz w dogodniejszej dla uczniów i studentów lokalizacji,

Na całym szlaku Goleszów – Cieszyn wymieniono prawie 10 km torów i sieci trakcyjnej. Pociągi pojadą z prędkością do 80 km/h.

To jednak nie koniec prac na tej trasie w tym rejonie

– zapewnia Katarzyna Głowacka rzeczniczka PKP PLK.

Katarzyna Głowacka: Inwestycja jest realizowana przez Polskie Linie Kolejowe także na odcinku od Bronowa, Chybia do Wisły Głębce. Pociągi kursują już po nowym torze od Bronowa do Skoczowa, a pasażerowie wsiadają i wysiadają z pociągu na nowym przystanku Skoczów Bajerki oraz przebudowanych peronach na stacjach Pierściec i Skoczów, a także na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Prace na trasie Goleszów – Wisła Głębce zakończą się w listopadzie.

Wartość projektu „Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn / Wisła Głębce” to prawie 460 mln zł, z czego 85% jest dofinansowane w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Przejazd z Katowic do Cieszyna przez Skoczów i Goleszów wyniesie ok. 90 min., co będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców regionu, studentów, turystów. Pociągi pojadą od 4 września. Rozkład jazdy jest dostępny na plakatach, Portalu Pasażera oraz na stronie przewoźnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023