Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na wielką skalę handlowali alkoholem i tytoniem. Gang rozbiła cieszyńska policja

Facebook Twitter

Szacuje się, że siedem osób, które są już zatrzymane, wprowadziło do obrotu ponad 72.000 litrów nielegalnego alkoholu, a także wyroby tytoniowe, uszczuplając tym samym podatek akcyzowy na kwotę prawie 3,5 mln złotych.

Policjanci przez dwa lata rozpracowywali grupę działającą na terenie województwa śląskiego i łódzkiego. Jak ustalono na jej czele stał 47-letni mieszkaniec Cieszyna. W sumie zatrzymanym przedstawiono 24 zarzuty. Do zatrzymań doszło w kilku mieszkaniach na terenie Cieszyna i Łodzi. Do akcji zaangażowano łącznie ponad 60 policjantów. W sumie w ręce stróżów prawa wpadło 7 osób w wieku od 27 do 47 lat.

Jak ustalono, na bazie nielegalnego spirytusu produkowane były alkohole smakowe różnych gatunków. Spirytus był odkażany chemikaliami. Na rynek trafiały czeskie koniaki, rum, wódki smakowe typu śliwowica, gruszkowa, malinowa oraz zwykłe czyste czeskie wódki. Co ciekawe, czysty spirytus w postaci nieprzetworzonej był rozlewany do litrowych butelek jako spirytus rektyfikowany z etykietą producenta alkoholu w Lublinie. Zatrzymani przyznali się do winy, na razie są pod policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj