Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na wodzisławskim stadionie trwają ostatnie przygotowania do Festiwalu Reggae

Facebook Twitter

W tym roku to już 15. edycja festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, który swój początek miał na boisku w Szkole Podstawowej Gorzycach, potem przeniósł się do Wodzisławia Śląskiego. Koncerty odbywały się w muszli koncertowej, a goście spali na polu namiotowym w Miejskim Parku. Od kilku lat ten największy darmowy festiwal w południowej Polsce odbywa się na stadionie przy Bogumińskiej.

Tam był nasz reporter:

Teraz ostatnie przygotowania, już faktyczne ustawianie miejsca festiwalowego, jesteśmy na etapie zabezpieczania murawy na stadionie miejskim, przykrywamy ją specjalną wykładziną koncertową, oprócz tego rozstawiane są barierki, scena, telebimy, to wszystko musi zagrać nam na piątek rano. Jesteśmy na etapie dużego zaangażowania technicznego.

Na terenie festiwalu powstaje także pole namiotowe, strefa gastronomiczna i strefa chillout – dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury:

Pomysłodawcą festiwalu i organizatorem jest Rafał Karwot z zespołu Tabu, to on odpowiada za muzyczną stronę tej imprezy:

Pozwoliliśmy sobie w tym roku na gościa specjalnego, będzie to O.S.T.R. Ja czekam na ten koncert najbardziej, bo widziałem go parę razy, jestem fanem też i chciałbym zobaczyć jak to będzie działać na reggae’owym festiwalu, jak ten gość specjalny sprawdzi się, bo pomysły są już na następne edycje (…).

Festiwalu Reggae przyciąga co roku do Wodzisławia Śląskiego tysiące osób: Przyjeżdżają ludzie z całej Polski, choć wiadomo, że najwięcej osób jest z naszego regionu. 

Wstęp na dwudniowy festiwal Najcieplejsze Miejsce na Ziemi jest darmowy, płatne jest jedynie pole namiotowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2021