Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na żorskim rynku ponownie stanie mammobus

Facebook Twitter

Panie również z okolicznych miejscowości będą miały kolejną okazję, by skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. To już dziś (8.06.). Przypomnijmy mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich.

Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Bardzo zwiększa to szansę wyleczenia. Na środowe badania trzeba się zapisać.

Mimo, że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Bezpłatne badania mammograficzne będzie można wykonać mammobusie, które stanie na żorskim rynku w środę 8 czerwca. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest refundowane dla kobiet w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Dodatkowo w ramach projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego za darmo badanie mogą wykonać kobiety w wieku 40-49 lat oraz 70-75 lat Wymagane jest jednak skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj