Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nabór do przedszkoli w Raciborzu od 4 marca. Zapamiętaj tę datę!

Facebook Twitter

Nabór do przedszkoli w Raciborzu - podobnie jak w większości miast - odbywa się drogą internetową. Zarejestrowany w systemie wniosek trzeba jednak wydrukować i złożyć w przedszkolu pierwszego kontaktu.

nowe przedszkole w Stanowicach
Fot. Pixabay

Za około dwa tygodnie, dokładnie 4 marca rusza nabór do  przedszkoli w Raciborzu.  Potrwa do 20 marca. Postępowanie uzupełniające potrwa od 15 do 20 maja.

W naborze do przedszkola mogą brać udział kandydaci zamieszkali w Raciborzu jak i spoza gminy. W roku szkolny 2024/2025 udział będą mogły wziąć dzieci urodzone w rocznikach 2018-2021, a także dzieci urodzone w styczniu i lutym 2022 r. (na 01.09.2024 r. dziecko ukończyło 2,5 roku).

Nabór, podobnie jak w latach ubiegłych będzie się odbywał drogą internetową i prowadzony będzie poprzez stronę internetową TUTAJ LINK. Pod tym adresem zarejestrujesz wniosek, który następnie należy wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

W elektronicznym systemie wspomagającym rekrutację do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta Racibórz rodzic znajdzie opisy placówek oraz grup, ważne terminy oraz ogólne zasady naboru, a także pliki do pobrania (druki oświadczeń, terminarz, zasady naboru).

Po zapoznaniu się z ofertą placówek należy skorzystać z przycisku ZGŁOŚ KANDYDATURĘ i założyć konto dla kandydata biorącego udział w naborze. Na zarejestrowanie dziecka i dostarczenie, do placówki pierwszego wyboru, podpisanego wniosku jest czas do 20 marca do 15. Kolejność zgłoszeń nie jest brana pod uwagę przy przyjęciu dziecka.

W dniu 11 kwietnia zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych placówek. W okresie od 12 kwietnia do 17 kwietnia br. rodzice kandydatów zakwalifikowanych będą potwierdzali wolę korzystania z usług placówki, do której dziecko zostanie przyjęte.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj