Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nabór uzupełniający w projekcie „Zapora antysmogowa” w Godowie

Facebook Twitter

Jest szansa na dotację w ramach projektu "Zapora antysmogowa - walka ze smogiem w Gminie Godów". Do końca sierpnia trwa nabór uzupełniający. Wnioski mogą składać mieszkańcy zainteresowani pozyskaniem dofinansowania na wymianę źródła ciepła.

Do rozdania jest ponad pół miliona złotych

Mówi Artur Marcisz, inspektor do spraw komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy w Godowie:

Artur Marcisz: Pierwszy nabór był prowadzony jeszcze w ubiegłym roku. Mieliśmy listę osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie, musieliśmy czekać na podpisanie umowy przez marszałka województwa. To nastąpiło w lipcu. Teraz te środki dzielimy na mieszkańców, którzy zgłosili się do udziału w projekcie. Natomiast nie wszyscy ci, którzy wcześniej złożyli wnioski chcą podpisać umowę. Z różnych względów, wiedzą, że nie będą w stanie w terminie zrealizować inwestycji, albo widząc co dzieje się w sektorze energetycznym wycofują się z dotacji.

…i stąd pojawiają się wolne środki, dlatego ogłoszony został nabór uzupełniający

– wyjaśnia Artur Marcisz, inspektor do spraw komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy w Godowie:

Artus Marcisz: Na kocioł gazowy i na kocioł pelletowy wysokość dofinansowania wynosi do 10 tysięcy złotych netto, a na powietrzną pompę ciepła maksymalna dotacja to 15 tysięcy złotych netto. Wymianie podlegają kotły na paliwo stałe, kotły klasy III lub IV, bądź kotły bezklasowe z tabliczką znamionową. Nie ma możliwości uzyskania dofinansowania na kotły, których obowiązek wymiany upłynął z końcem 2021 roku. (…)

W ramach projektu wymienionych może zostać w sumie 55 starych źródeł ciepła. O otrzymaniu dotacji nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj