Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nacyna zalewa ulicę Radoszowską w Rydułtowach

Facebook Twitter

Zalane skrzyżowanie ulic Radoszowskiej i Jacka w Rydułtowach, to na granicy z Niewiadomiem. O sprawie pisali do nas słuchacze. Urzędnicy tłumaczą co tam się dzieje.

Zdjęcia przysłane przez słuchaczkę R90.

Barbara pisze, że od kilku dni zalewane jest miejsce w okolicach ul. Radoszowskiej i Maczka w Rydułtowach:

Mieszkańcy kilku domów są uwięzieni na swoich posesjach. Mamy wrażenie, że nikt nie interesuje się sytuacją tych ludzi. Jedynie straż pożarna jest pomocna.

Dostaliśmy zdjęcia z dzisiejszego (27.06.) poranka:

To była intensywna noc dla strażaków, interweniowali wiele razy w związku ze skutkami silnych opadów i burz w naszym regionie. Doszło do zalania posesji na ul. Wróblewskiego, Piecowskiej, Bohaterów Warszawy, Ładnej.

– wyliczają urzędnicy w Rydułtowach.

Ilość opadów już w zeszłym tygodniu spowodowała wzrost poziomu wody w rzece Nacynie i zalanie drogi na ul. gen. St. Maczka. Doraźne podniesienie drogi odniosło skutek, jednakże po dzisiejszych nawałnicach na ul. Radoszowskiej, na skrzyżowaniu z ul. Św. Jacka rzeka Nacyna płynie szeroką falą blokując przejazd.

www.rydultowy.pl

Teren w tym miejscu jest obniżony z powodu eksploatacji węgla, a ziemia przez ostatnie opady jest już bardzo nasiąknięta.

Służby ratownicze cały czas są w terenie, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej sprzątają na bieżąco teren miasta po nocnych nawałnicach.

– czytamy na stronie Urzędu Miasta w Rydułtowach.

Przypomnijmy, ulica Radoszowska w 2003 roku była podnoszona. W ten sposób kopalnia miał naprawić problem spowodowany przez szkody górnicze. Mieszkańcy tamtejszych posesji byli na skutek osiadania terenu, notorycznie zalewani przez rzekę Nacynę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020