Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nad zalewem rybnickim sadzą drzewa, wieszają budki lęgowe [FOTO]

Facebook Twitter

Około 1500 nowych drzew zasadzą dziś (29.03.) uczestnicy akcji „Lasy Pełne Energii”. Akcja od 15.30 w lasach w dzielnicy Rybnika- Ochojec. Tam spotkają się dzieciaki korzystające z zajęć w Fundacji Elektrowni Rybnik. To kolejna proekologiczna akcja sygnowana przez PGE GiEK.

fot. Departament Komunikacji PGE GiE

W ramach projektu „Ptasie lokum” na powitanie wiosny w ubiegłym tygodniu w rejonie Fundacji Elektrowni Rybnik nad zalewem, powieszono ponad 100 budek lęgowych dla ptaków oraz zamontowano edukacyjną tablicę.

Dzisiejsze (29.03.) akcja przygotowana jest przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspólnie z Fundacją Elektrowni Rybnik oraz leśnictwem Ochojec należącym do Nadleśnictwa Rybnik.

W akcji weźmie udział ok. 60 dzieci uczęszczających na zajęcia Kół Zainteresowań w Fundacji Elektrowni Rybnik, zarząd Fundacji oraz leśniczy, którzy wspólnie zasadzą ok. 1500 nowych drzew.

Akcja „Lasy pełne energii” to element strategii zrównoważonego rozwoju spółki PGE GiEK w aspekcie wpływu na środowisko. Tworząc „Lasy pełne energii” spółka – wraz z lokalną społecznością aktywnie uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Ziemi.

Ponad 100 budek lęgowych zamontowanych w otoczeniu Fundacji Elektrowni Rybnik i edukacyjna tablica – to efekt projektu fundacji „Ptasie lokum”, realizowanego od ubiegłego roku wraz z Nadleśnictwem Rybnik oraz Przedszkolem nr 37 im. Juliana Tuwima w Rybniku – Rybnickiej Kuźni przy wsparciu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Projekt oficjalnie zakończył się 21 marca. W obecności przedstawiciela Nadleśnictwa Rybnik oraz dzieci z przedszkola nr 37 na zielonych terenach fundacji odsłonięto tablicę, na której znalazły się wskazówki, jak poprawnie przygotować i zawiesić skrzynkę lęgową. Wiosenne spotkanie uatrakcyjniły plenerowe zajęcia edukacyjne i plastyczne dla przedszkolaków.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj