Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nadal nie ma wytycznych w sprawie placów zabaw

Facebook Twitter

Decyzję podejmuje zarządca. Chodzi o możliwość otwarcia placów zabaw, jaką rząd dał od 30 maja. Nie wszędzie dzieci i ich rodzice mogą już korzystać z tych miejsc. Jak wiecie z naszych wiadomości na otwarcie placów zabaw nie zdecydował się np. Radlin, a jak pisze do naszej redakcji Krzysztof: także nieczynne są place należące do Spółdzielni Mieszkaniowej ROW.

W spółdzielni tłumaczą, że po pierwsze sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest bardzo poważna i zagrożenie koronawirusem wciąż jest bardzo duże. To jeden z powodów, dlaczego nie zdecydowano tu o otwarciu placów zabaw na osiedlach w Wodzisławiu czy Rydułtowach – skąd pisze do nas słuchacz. I to przede wszystkim liczby mówiące o poziomie zakażeń będą decydowały, kiedy zarząd spółdzielni zdecyduje o otwarciu tych miejsc. Ale też Główny Inspektor Sanitarny nie wydał dokładnych wytycznych, w jaki sposób należy np. dezynfekować urządzenia do zabawy, by było bezpiecznie.

Wiele wskazuje jednak na to, że takich szczegółowych zaleceń w ogóle nie będzie. Z Warszawy płynie informacja, że należy stosować ogólne zasady, takie jak dystans dwóch metrów pomiędzy bawiącymi się maluchami i ich opiekunami, a jeśli to niemożliwe to zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk i ich mycie po zabawie. Place zabaw są czynne na terenie Rydułtów, ale te którymi zarządza miasto, podobnie jest w Pszowie.
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj