Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nagroda roczna: 5 zamiast 12 tysięcy złotych. Związkowcy grożą strajkiem

Facebook Twitter

140 pracowników JSW IT Systems, chce 12 tysięcy złotych nagrody rocznej. Zarząd się nie zgadza i proponuje 5 tysięcy. W związku z brakiem porozumienia związkowcy weszli w środę (05.10) w spór zbiorowy i grożą strajkiem.

JSW IT System zajmuje się obsługą technologii informacyjną dla całej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zdaniem Patryka Małodzińskiego ze związku zawodowego Solidarność, z którym rozmawiał Arkadiusz Żabka, pieniądze im się należą, bo spółka odnotowuje gigantyczny zysk:

Patryk Małodziński: Zgłosiliśmy prośbę o wypłatę nagrody rocznej ze względu na rekordowe zyski grupy kapitałowej. Propozycja z naszej strony opiewała na kwotę 12 tysięcy, na chwilę obecną 5 tysięcy zarząd nam zaproponował.

Radio 90: To jest kwota dla was nie do przyjęcia, rozumiem.

Patryk Małodziński: Absolutnie, w związku z tym, jakie zyski spółka osiągała w ostatnim roku, no to na pewno się nie zgodzimy na taką kwotę.

Radio 90: Spór zbiorowy to początek procesu, który może zakończyć się strajkiem?

Patryk Małodziński: Jak najbardziej. Też rozważamy taką możliwość.

Zarząd JSW IT Systems nie komentuje sytuacji, bo aktualnie trwa nabór na nowego prezesa spółki. Kolejnym etapem próby rozwiązania sporu zbiorowego mają być negocjacje z udziałem mediatora.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj