StartSport Wiadomości Wiadomości dnia

Nagrody dla najlepszych sportowców w Czerwionce-Leszczynach

Gościem specjalnym gali był Kamil Kosowski były reprezentant Polski w piłce nożnej, który jak mówił nie miał tyle szczęścia i na początku kariery musiał sobie radzić…

Bez stypendium. Tak to wyglądało, dlatego jak tylko trener Darek Luks zaprosił mnie tutaj to absolutnie od razu się zgodziłem i nawet czuję się onieśmielony bo nie wiedziałem, że tutaj będzie taka duża gala, tutaj trzeba będzie oczywiście wyjść i wręczyć z przyjemnością wręczyć te nagrody. Bo w dzisiejszych czasach, jeżeli ktoś trenuje ma pasję i upór tak to robi, że gmina postanowiła uhonorować go stypendium to jest coś dla czego warto było tutaj przyjechać.

Wśród wyróżnionych znalazła się młoda i już utytułowana szpadzistka, Alicja Klasik. Za co dostała stypendium?

Za osiągnięcia szermiercze, za I miejsce Pucharu Europy, za Mistrzostwo Polski Młodzika. Bardzo się ciesze, że dostałam to wyróżnienie. Trenuję już niecałe 7 lat, a w tygodniu cztery razy. Trzeba dość dużo czasu poświęcić właśnie na treningi.

Radio90: Wysokie to stypendium? Wydatki są duże sportowców nie ukrywajmy.

Tak są dość duże. Jeszcze w moim sporcie muszę kupować ten sprzęt: szpady, maski i ogólnie cały strój ale starcza.

Radio90: Na ile wystarczy? Na jedną szpadę na miesiąc?

No tak starczy.

Nagrodę za osiągnięcia indywidualne oraz za dobre wyniki szkolonych przez siebie zawodników w muay thai (młaj taj), K1 i kick-boxingu, odebrał także trener Klubu Sportowego Absortio Team, Paweł Drygalski:

Był to rok bardzo dobry. Trzy tytuły Mistrza Świata, cztery tytuły Wice Mistrza Polski. Ogólnie z roku na rok, coraz lepsze sukcesy. Podnosimy poprzeczkę co roku i mam nadzieję, że utrzymamy na następny rok też. Staramy się startować w jak największej ilości zawodów w różnych dyscyplinach jak K1, kick-boxing żeby zdobywa jak największe doświadczenie i piąć się w górę. Hektolitry potu zostawiamy na treningu. Jest ciężko, ale każdy po treningu ochłonie myśli, że jest fajnie, że czas z mile spędzony, niż gdzieś tam grać w gry w komputer, play-station. Wiadomo spędzony na sali czas dużo więcej daje, tym bardziej kiedy jest rywalizacja, jakieś medale. Idzie to bardzo dobrym kierunku.

Stypendia i nagrody to nasza skromna pomoc dla tych utalentowanych sportowców – mówił burmistrz miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski:

To jest forma podziękowania za to wszystko co nasi sportowcy na przestrzeni roku robią, w jaki sposób osiągają sukcesy jak ciężko pracują na te sukcesy. Jest czas kiedy trzeba powiedzieć: wielkie dzięki, ale także pomyśleć o takiej formie, często materialnej, czy rzeczowej po to, żeby docenić ten trud sportowców, zachęcić do dalszej pracy. Oczywiście, jest to też jakaś forma mobilizacji być może dla tych wszystkich, którzy stoją w kolejce.

Jak podkreślał burmistrz Janiszewski: teraz trzyma kciuki za sukcesy sportowców i trenerów w tym roku, tak by za rok móc ich ponownie uhonorować.

Zostaw komentarz