Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nagrodzeni za wolontariat w 2020 roku

Facebook Twitter

Najpierw sam otrzymał pomoc, teraz to on podaje pomocną dłoń innym. Dariusz Rajman został Wolontariuszem Roku Subregionu Zachodniego. Kandydata zgłosiło Stowarzyszenie Piękne Anioły, wraz z którym remontuje on pokoje dla dzieci z ubogich rodzin.

W tym roku przyczynił się do poprawy warunków mieszkaniowych trójki rodzeństwa ze Skrzyszowa. Pomimo, że sam zmaga się z niepełnosprawnością, bo jako młody chłopak stracił obie nogi, nie tylko działa na rzecz innych, ale „budowlanki” uczy też więźniów z Zakładu Karnego w Jastrzębiu, którzy również pomagają „anielskiej ekipie remontowej”.

Kapituła konkursu wybrała też laureatów w dwóch kategoriach: wolontariat indywidualny i wolontariat grupowy. W pierwszej z nich zwyciężyła Mirella Michno od lat związana z Warsztatem Terapii Zajęciowej nr 1 w Rybniku. W ostatnim czasie, w czasie pandemii, organizuje akcję „Posiłek dla Medyka”. Z kolei w kategorii wolontariat grupowy nagrodzono Niemedyczne Hospicjum Domowe im. Św. Ojca Rafała Kalinowskiego w Rybniku. To grupa 35 wolontariuszy opiekująca się 55 osobami, często zmagającymi się z chorobami nowotworowymi.

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022