Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Najaktywniejsi seniorzy na Śląsku. Józef Broda z Istebnej

Facebook Twitter

Konkurs na najaktywniejszego seniora w naszym województwie rozstrzygnięty. Tytuł zdobył folklorysta, multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych, pedagog i społecznik z Istebnej. Drugą osobą wyróżniona jest Irena Pąchalska, aktywistka z Chorzowa.

fot. A. Księżnik/www.katowice.uw.gov.pl

Irena Pąchalska i Józef Broda to zwycięzcy zeszłorocznej edycji organizowanego przez Radę ds. Rodziny przy Wojewodzie Śląskim konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie. Właśnie przyznano im tytuły.

Z nadanego tytuły cieszył się Józef Broda, folklorysta, multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych, pedagog i społecznik. Mimo swoich osiągnięć, sam przyznał, że zwycięstwo w konkursie jest dla niego dużym zaskoczeniem. Jak napisano w zgłoszeniu konkursowym:

Józef Broda nieustannie bierze udział w nowych projektach, pracując z różnego rodzaju muzykami, młodzieżą, dziećmi, z osobami niepełnosprawnymi, wykorzystując media do promowania tradycji i swojego świata wartości.

Jego liczne przedsięwzięcia przyczyniają się do upowszechniania folkloru Beskidu Śląskiego w całej Polsce. Angażuje się też w inicjatywy skierowane do osób starszych – przeprowadził m.in. szereg spotkań dla seniorów i wykonał wiele programów artystycznych dla Uniwersytetu III Wieku.

Irena Pąchalska jest Radną Chorzowskiej Rady Seniorów i angażuje się w różnorakie działania w środowisku lokalnym. Kieruje m.in. klubem „Seniorzy w Podróży” skupiającym pasjonatów podróżowania i przygody. W ramach klubu w kinie Chorzowskiego Centrum Kultury odbywają się różnego rodzaju spotkania, podczas których uczestnicy nie tylko przygotowują się do wyjazdów, ale też na ekranie „zwiedzają” razem cały świat.

W ramach ostatniej edycji konkursu o tytuł Aktywnego Seniora starało się kilkanaście osób z województwa. Przy wyborze zwycięzców kapituła oceniała postawę kandydatów, podejmowane przez nich inicjatywy, współpracę w środowisku oraz chęć do współdziałania i wpływania na aktywizację innych seniorów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj