Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Najaktywniejszy senior województwa śląskiego poszukiwany

Facebook Twitter

Zbliża się kolejna edycja organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach, laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”.

Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Kandydatów zgłaszać mogą osoby fizyczne, gminy, organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego.

Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do 22 października 2021 roku poprzez odpowiedni formularz, który można zleźć na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego.

To już czwarta odsłona konkursu Wojewody Śląskiego „Aktywny Senior”, który organizuje działająca przy Wojewodzie Śląskim Rada ds. Rodziny. W ubiegłorocznej edycji wygrali: Irena Pąchalska z Chorzowskiej Rady Seniorów, zaangażowana w działania w środowisku lokalnym. Kieruje ona m.in. klubem „Seniorzy w Podróży”. Natomiast tytuł Aktywnego Seniora przyznano Józefowi Brodzie z Istebnej, folkloryście, multiinstrumentaliście, budowniczemu instrumentów ludowych, pedagogowi i społecznikowi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj