Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Najbardziej oryginalne witryny w Cieszynie? Ogłoszono wyniki [FOTO]

Facebook Twitter

U zegarmistrza na Menniczej 32 oraz w piekarni przy ul. Nowe Miasto 25. W środę (5.02.) wieczorem na Zamku Cieszyn ogłoszono wyniki konkursu „Przywróćmy witrynom oryginalność”.

Radio 90 było jego patronem i przygotowało swoją nagrodę, która trafi do zakładu zegarmistrzowskiego w centrum Cieszyna, to firma rodzinna działająca od ponad 30 lat przy Menniczej 32.

Pomysł wpadł do głowy podczas spaceru, na witrynie stanęła choinka bez igieł.  Staramy się regularnie zmieniać naszą witrynę.

– słyszymy od twórców witryny. Posłuchajcie rozmowy Małgorzaty Kmieciak ze zwycięzcami:

Nagroda trafiła także do właścicieli piekarni w centrum Cieszyna, odebrała ją w ich imieniu projektantka Brygida Pilch:

Radio 90: Jak zachęcić? Jak sprawić, by ludzie stanęli przy witrynie piekarni?
Jest to dość skomplikowane, bo trzeba za każdym razem robić coś nowego. To się zawsze rodzi w głowie. Przeglądam czasopisma, sprawdzam trendy, kolor. Potem miesiąc trzeba myśleć, poszukać produktów i zacząć tworzyć.

Do konkurs „Przywróćmy witrynom oryginalność” zgłosiło się 16 punktów– podsumowuje Katarzyna Kruszy z Zamku Cieszyn:

Mieliśmy trochę więcej niż 16 witryn, bo niektóre punkty to są np. 4 piękne witryny i jak tu wybrać jedną, którą zgłosić do konkursu? Mamy nadzieję, że z roku na rok tych pięknych witryn będzie coraz więcej, coraz więcej osób przyjedzie do Cieszyna je zobaczyć a  również będą cieszyć oko mieszkańców.
Radio 90: Nie ma to jak kupić sobie chleb w pięknym otoczeniu…
Oj tak, te witryny jeśli chodzi o piekarnictwo są cudowne i chyba była najbardziej komentowane jeśli chodzi o samych internautów.

W konkursie „Przywróćmy witrynom oryginalność” przygotowano głosowanie internetowe, które nie przyniosło rozwiązania, bo doszło do złamania jego zasad.

To pokazuje jak duże jest zaangażowanie mieszkańców Cieszynie w sprawie estetyki w przestrzeni miejskiej

– komentowała na gali dyrektorka Zamku Cieszyn Ewa Gołębiowska:

W tej sytuacji postanowiliśmy oddać decyzję o przyznaniu nagród w ręce jury. Jury w składzie: Anna Syrokosz, Joanna Wowrzeczka, Katarzyna Worek postanowiło nagrodzić: Piekarnictwo Hojdysz (ul. Nowe Miasto 25) – nagrodą jest publikacja w miesięczniku Tramwaj Cieszyński oraz portalu gazetacodzienna.pl o wartości 1500 zł oraz  Zakład Zegarmistrzowski (ul. Mennicza 32) – nagrodą jest wejście antenowe w programie popołudniowym Radia 90 o wartości 1000 zł.

Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz podkreśla, że konkurs jest ważny dla promocji centrum miasta:

W ostatnim roku, czy w czasie dwóch lat, rzeczywiście mamy boom nowych firm, które powstają, właściwie wszystkie sklepy te małe, większe na ulicy Głębokiej są w tej chwili wynajęte i tworzą się nowe. Powstały ostatnio dwie nowe restauracje, na samym rynku, więc ja się bardzo cieszę. Trzymam kciuki za wszystkich przedsiębiorców, bo to jest rozwój miasta.

Na Zamku Cieszyn już zapowiedziano kolejną edycję konkursu na najbardziej oryginalne wystawy. Zobacz wszystkie zgłoszone witryny:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj