Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Najcieplejsze miejsce na ziemi tym razem na wodzisławskim stadionie

Facebook Twitter

13 edycja festiwalu reggae odbędzie na miejskim obiekcie przy ulicy Bogumińskiej. Przypomnijmy imprezę zaplanowano na ostatni weekend lipca (29/30.07.). Rozbiórka muszli koncertowej w Parku Miejskim, czyli obiektu, który do tej pory gościł miłośników muzyki reggae wymusiła konieczność zmian.

Zmieni się nie tylko samo miejsce, bo zdaniem organizatorów stadion przy ul. Bogumińskiej, daje większe możliwości pod względem organizacyjnym. Można ulokować tam większą scenę, a co za tym idzie – zaprosić zespoły, które mają większe wymagania techniczne. Zmieni się też formuła festiwalu. Tegoroczna edycja zakłada dwa dni koncertowe, a nie jak dotychczas jeden. Na terenie obiektu ulokowane zostaną dwie sceny – główna przy płycie stadionu i soundsystemowa, która znajdować się będzie najprawdopodobniej po prawej stronie od wejścia na teren MOSiR. Miejsce pod namiot przygotowane będzie po prawej stronie wchodząc na stadion za trybuną krytą. Wszystko to pozwoli na rozwinięcie innych, dodatkowych atrakcji, które do tej pory ze względu na dotychczasowe miejsce nie były brane pod uwagę. Festiwal reggae w Wodzisławiu jest całkowicie bezpłatny.

W ostatni weekend lipca w Wodzisławiu Śląskim wystąpi elita polskiej sceny reggae. – Przeniesienie festiwalu na stadion wiąże się z awansem tej imprezy i pozwala na zakontraktowanie zdecydowanie lepszych artystów, niż miałoby to miejsce w parku. Większość zespołów, które będziemy gościć, nie wystąpiłyby w muszli koncertowej – dodaje organizator. W piątek zagra dla nas Pozyton Sound, Shashamane, Vavamuffin, Tabu, Zion Train (UK), Hlobosz Hlobosz. W sobotę z kolei usłyszymy Region, Roots Rockets, Bez Jahzgh, Habakuk, Mesajah, Grubson, Dancehall Masakrah.

To jedyny tego typu festiwal w Polsce, który będzie całkowicie bezpłatny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj