StartSię dzieje Sport Wiadomości dnia

Najlepsi miniżużlowcy świata znów ścigać się będą w Rybniku

Na starcie stanie 32. miniżużlowców z Danii, Szwecji, Norwegii, Australii, Finlandii, Łotwy i oczywiście Polski. Wśród pięciu Polaków jest dwóch zawodników Rybek Rybnik: to 13- letni Paweł Trześniewski i o rok starszy Sebastian Borszcz.

Rywalizację podzielono na dwa dni. Pierwszego, w sobotę (28.07.) rozegrane zostaną dwa półfinały, na niedzielę zaplanowano finał. Polska jako organizator zawodów ma zagwarantowany udział w nim swojego reprezentanta, ale nasi miniżużlowcy mogą pokusić się oczywiście sami o awans. Będzie to jednak bardzo trudne, faworytami są zawodnicy ze Skandynawii. Przypomnijmy, że 7 lat temu podczas zawodów Gold Trophy w Rybniku czwarte miejsce zajął znany dzisiaj wszystkim sympatykom speedwaya, Kacper Woryna. Wtedy było to najlepsze miejsce polskiego miniżużlowca w całej dotychczasowej historii Złotego Trofeum.

Dodajmy, że przed niedzielnym finałem stadion przy ulicy Pod Hałdą, otrzyma oficjalnie imię zmarłego w 2009 roku byłego prezesa Rybek Rybnik z którego inicjatywy wybudowano obiekt w Chwałowicach, Andrzeja Skulskiego.

Polska kadra na Złote Trofeum w Chwałowicach:
I Półfinał: Wojciech Fajfer (15 lat, Just Fun GUKS Speedway Wawrów); Wiktor Przyjemski (13 lat, BTŻ Polonia Bydgoszcz); Paweł Trześniewski (13 lat, MKM Rybki Rybnik)
II Półfinał: Sebastian Borszcz (14 lat, MKM Rybki Rybnik), Krzysztof Lewandowski (13 lat, BTŻ Polonia Bydgoszcz)

Program:
Piątek 27 lipca godz. 18.00
W Halo! Rybnik ogólnodostępne spotkanie z polskimi miniżużlowcami i ich trenerem, byłym żużlowcem Jackiem Woźniakiem oraz byłą „rybką” Robertem Chmielem.

Sobota 28 lipca,
godz. 14.00 – I Półfinał z udziałem m.in.: Wojciecha Fajfera, Wiktora Przyjemskiego i Pawła Trześniewskiego (13 lat, MKM Rybki Rybnik);
godz. 17.00 – II Półfinał z udziałem m.in.: Krzysztofa Lewandowskiego i Sebastiana Borszcza (14 lat, MKM Rybki Rybnik),

Niedziela 29 lipca, niedziela
godz. 13.15 – odsłonięcie pamiątkowej tablicy i nadanie stadionowi imienia Andrzeja Skulskiego
godz. 13.45 – prezentacja zawodników
godz. 14.00 – pierwszy wyścig finału

 

Zostaw komentarz