Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Najlepsza Przestrzeń Publiczna – ta najlepsza, zdaniem internautów jest w Jastrzębiu-Zdroju!

Facebook Twitter

Znamy wyniki głosowania na Najlepszą Przestrzeń Publiczną 2021 roku w województwie śląskim. Głosowanie trwało do końca sierpnia. Jak co roku internauci wybierali swoich faworytów w trakcie plebiscytu publiczności.

W tegorocznej 22 edycji konkursu zakwalifikowano 31 realizacji. Zdaniem internautów najlepszą przestrzenią jest Żelazny Szlak Rowerowy. To ścieżka, której trasa wiedzie po zagospodarowanych odcinkach byłych ciągów kolejowych. Chodzi o trasy przebiegające przez sołectwa: Ruptawa-Cisówka, Moszczenica w kierunku dzielnicy Zdrój i Osiedla Chrobrego w Jastrzębiu-Zdroju. Ten projekt zyskał 4350 punktów, głosowało na niego 1541 osób.

Drugi w kolejności jest projekt z Hażlacha – to adaptacja z przebudową budynku dawnego spichlerza na budynek muzealny pod nazwą Dom Przyrodnika. Trzeci miejsce przyznali internauci modernizacji Miejskiego Domu Kultury Kazimierz w Sosnowcu.

Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się jesienią w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj