Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego: 30 czerwca upływa termin zgłaszania inwestycji

Facebook Twitter

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego - to konkurs dla najciekawszych projektów przebudowy czy rewitalizacji. Promowane są te inwestycje, które wpływają na postrzeganie naszego regionu.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego

Już po raz 25  zarząd Województwa Śląskiego  we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego. W poprzednich latach w konkursie o miano najlepszych przestrzeni ubiegały się takie realizacje z naszego regionu jak: rewitalizacja zameczku w Leszczynach, przebudowa dworca kolejowego w Żorach czy stworzenie Żelaznego Szlaku Rowerowego.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnego znaczenia nabiera promocja rozwiązań, które realizują strategiczną wizję rozwoju województwa śląskiego – „ZIELONE ŚLĄSKIE”, tym samym wzmacniają odporność na zmiany klimatu, są energooszczędne, neutralne emisyjnie, zgodne z cyklami natury i przyjazne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: enpp.slaskie.pl.

Szczegółowe informacje o konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2024, w tym Warunki Konkursu 2024 dostępne są na stronie konkursu npp.slaskie.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024