Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Najlepsza przestrzeń publiczna województwa śląskiego

Facebook Twitter

Trwa kolejna edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie. Czas na zgłoszenia jest do końca czerwca. W jubileuszowej XX edycji konkursu o nagrody walczyły 33 realizacje z obszaru 20 gmin. Które miejsca z naszego regionu zostaną zgłoszone w tym roku?

Celem konkursu jest promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących wysokiej jakości przestrzeń publiczną, poprawiającą jakość życia mieszkańców regionu. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Śląskiego we współpracy ze katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz śląskim oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich.

– czytamy na slaskie.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłaszać można realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym.

Laureatów wybierze Jury składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Swoich faworytów wybiorą także mieszkańcy, którzy w trakcie plebiscytu o specjalną nagrodę publiczności, będą mogli głosować na swoją ulubioną realizację. Wszystkie nominowane i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

W historii tego konkursu z naszego regionu wyróżniono między innymi zagospodarowanie terenów po byłym Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego na potrzeby promocji dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego – etap I w Jastrzębiu- Zdroju czy budowę żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku – Maroko-Nowiny, Park Sensoryczny w Rydułtowach czy zagospodarowanie skweru ks. Pieczki w Raciborzu. Na liście docenionych są: Rodzinny park rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim, Muzeum Ognia w Żorach czy Tężnia w Radlinie; budowa Pawilonu Wielofunkcyjnego w Dębowcu, Park Cegielnia w Żorach czy plaża miejska przygotowana nad Odrą w Raciborzu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022