StartWiadomości Wiadomości dnia

Najpiękniejsze magnolie kwitną w Cieszynie

Pomysłodawcami szlaku kwitnących magnolii, była Danuta Pawłowicz i Mariusz Makowski, jej niezastąpiony przewodnik. Kontynuując tradycję, Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza na spacer magnoliowy w niedzielę 14 kwietnia o godz. 15.00.

Spacer rozpocznie się jak zwykle na placu Kościelnym w sąsiedztwie pomnika ks. Jerzego Trzanowskiego i poprowadzi ulicami Sienkiewicza, Raszki, 3 Maja przez plac Wolności i ulicę Limanowskiego aż do Parku Pokoju. Z inicjatywy Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz władz Miasta Cieszyna w Parku Pokoju zostaną wówczas posadzone dwa krzewy magnolii, upamiętniające wspomnianych pomysłodawców – Danutę Pawłowicz oraz Mariusza Makowskiego.

Rozsławione kwitnące krzewy przedstawi podczas spaceru Stanisław Kawecki, sekretarz Miasta Cieszyna, natomiast o ich tle, czyli o właścicielach willi, którzy magnolie w swych ogrodach sadzili, opowie Irena French z Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Szlak kwitnących magnolii zostanie oznakowany tabliczkami z dziesięcioma kolejnymi liczbami, a jego przebieg o długości 1,2 km można sprawdzić na mapce zamieszczonej na www.muzeumcieszyn.pl oraz w broszurce dostępnej w kasie Muzeum.

Zostaw komentarz