Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Najpiękniejsze wsie na Śląsku? W naszym regionie

Facebook Twitter

Wszystkie trzy miejsca w konkursie zarządu województwa śląskiego przypadły miejscowościom w naszym regionie: pierwsze miejsce - Wojnowice, a kolejne Połomia i Rogów. Region wyróżniono także w innych kategoriach.

W kategorii dotyczącej  przedsięwzięć popularyzujących tradycje, obrzędy i zwyczaje to Dni Tradycji Stroju Regionalnego i Pieśni Ludowej w Strumieniu oraz Leksykon Pieśni Śląskiej gminy Godów. Nagrodzono także portal www.bluszczow.eu.

W kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi pierwsze miejsce zdobył park rekreacyjno-sportowy w Zamarskach. Miejsce w gminie Hażlach otwarto w połowie czerwca tego roku, po trzech latach prac głównie z udziałem mieszkańców. Przepracowali tam społecznie dwa tysiące godzin.

W parku powstała alejka z ławeczkami, boisko do koszykówki, mała scena, szachownica do rozgrywania szachów ogrodowych oraz plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i mini ścianką do wspinaczki.

W konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” w tym roku udział wzięło 40 śląskich gmin, nagrody odbiorą za miesiąc podczas Forum Sołtysów w Szczyrku.

Znamy listę laureatów konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj