Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Najpierw kradli, a potem w tym samym miejscu sprzedawali

Facebook Twitter

Najpierw kradli, a potem w tym samym miejscu sprzedawali swój łup. Kryminalni z Boguszowic zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże butli gazowych i butli z gazem technicznym na terenie jednej ze stacji paliw w Rybniku.

fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Schemat działania sprawców był za każdym razem taki sam. Mężczyźni podjeżdżali na stację pod pretekstem tankowania gazu do samochodu. Jeden z nich wysiadał na parkingu tuż przed stacją. Następnie 26-latek ze swoim kompanem zagadywali pracownika, aby odwrócić jego uwagę. W tym samym czasie 23-latek, który wcześniej wysiadł z samochodu przeskakiwał przez płot, kradł butle z terenu stacji i przerzucał je przez ogrodzenie.

Ponieważ stacja zajmuje się również skupem, swój łup mężczyźni następnie sprzedawali na tejże stacji, ale również w lombardzie. Ponadto podczas jednej ze „swoich akcji” mieszkańcy Rybnika skradli pieniądze z kasetki, a innym znów razem próbowali ukraść całą kasetkę. Dwóch z zatrzymanych 26-latków złamało również czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, że popełnili przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, za co grozi mu teraz surowsza kara. Grozi im nawet do 7 lat więzienia.

Zatrzymani to mieszkańcy Rybnika w wieku od 26 do 28 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2020