Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Najstarsze dzieje Książenic” w książkowym wydaniu

Facebook Twitter

Czerwionka-Leszczyny zaprasza na spotkanie z historykiem Damianem Halmerem, autorem naukowego opracowania dziejów wsi do końca XIV wieku. Praca nad stworzeniem wydawnictwa trwała ponad dwa lata, jednak to wynik trwającego już kilka lat zainteresowania historią ziemi rybnickiej w średniowieczu.

Spotkanie promocyjne odbędzie się w Szkole Podstawowej w Książenicach w najbliższy czwartek (11.04.) o godzinie 18.00. Autor skupi się nie tylko na swojej książce, wygłosi także krótki referat „Książenice – zwykła niezwykła wieś” opowiadający o tym, dlaczego miejscowość ta w średniowieczu była jedną z najważniejszych w okolicy. Podczas spotkania będzie możliwość rozmowy z autorem. Dostępne będą także książki w promocyjnej cenie. Wstęp wolny.

Damian Halmer, historyk, muzealnik, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, obecnie doktorant. Zajmuje się dziejami Ślaska w średniowieczu oraz procesami osadniczymi, wiele miejsca poświęca terenom pogranicznym i ziemi rybnickiej. Autor kilkunastu artykułów naukowych publikowanych w Polsce i w Czechach, redaktor prac zbiorowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020