Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Największy piknik modelarski w regionie już w najbliższą niedzielę (08.09.) [WIDEO]

Facebook Twitter

Pokazy akrobacji modelami samolotów i helikopterów, loty modeli samolotów historycznych, loty holowane modeli szybowców jak i skoki spadochronowe. Już w najbliższą niedzielę (8.09.) Piknik Modelarski w Raciborzu.

Zobacz naszą zapowiedź na wideo:

 

Zaprasza Piotr Skrzypek ze stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz:

Będzie niesamowicie duży przekrój różnych modeli. Modeli dużych, modeli małych, szybowców, samolotów, akrobacyjnych, makiet historycznych, śmigłowców, dronów, dużych szybowców- jest co oglądać. Będą też odrzutowce- po prostu bardzo dużo sprzętu. Jest to impreza, gdzie zaproszeni są wszyscy modelarze, nie ważne, jakie modele zdalnie sterowane posiadają, mogą przyjechać, mogą się zaprezentować, mogą polatać. Impreza jest bardzo rodzinna, bo jest też sporo atrakcji dla najmłodszych, dla rodziców z dziećmi, także naprawdę można przyjść, jest to niedziela i każdy się będzie dobrze bawił- to mogę zagwarantować.   

W trakcie pikniku swoje modele zaprezentuje m.in. Adam Majer, który jako jedyny w stowarzyszeniu lata helikopterami:

Jest to jeden z trudniejszych rodzajów modelarstwa. Po pierwsze kosztowny, a po drugie najtrudniejszy pod względem pilotażu. Zaprezentuję helikoptery, chociaż na pewno się pojawią grupy akrobacyjne helikopterów, wspólnie działamy na forum tzw. Heliteam w Polsce, to jest taka mała grupka, ale jedyna w Polsce „helikomaniaków” i oni przyjadą i pokażą kunszt akrobacji. Jest to jednak ciężki chleb- taka akrobacja. Ja akurat nie jestem jakimś super akrobatom, latam dla przyjemności i są lepsi i pokażą na pewno dobre latanie i dużymi maszynami klasy 700, to są duże maszyny o średnicy śmigła 70 cm.

Piknik Modelarski w Raciborzu rozpocznie się w niedzielę (8.09.) o godz. 10.00 na wałach wzdłuż ulicy Drzewieckiego. Około godziny 15:30 odbędzie się bitwa powietrzna z pirotechniką w tle.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2020