StartWiadomości Wiadomości dnia

Najzdolniejsi uczniowie powiatu wodzisławskiego nagrodzeni!

Na pomysł takiej aktywizacji młodzieży wpadli kilka lat temu Prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim, Krzysztof Dybiec oraz właściciel jednej z lokalnych firm, Sebastian Kowalski:

Zaczęliśmy właśnie z Krzysztofem Dybcem, namawiać szkoły do współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, by kształcić potrzeby rynku lokalnego i na początku z małym oporem to wszystko działo się, ale teraz jest to tak rozwinięte. Bardzo się cieszę, że PCKZiU tak dużo konkursów tutaj wygrało bo jest to taka szkoła, którą od kilku lat wspieramy, udało nam się z naszej inicjatywy uruchomić zawód Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji, kolejny zawód to automatyk także bardzo się cieszę, że to wszystko idzie w takim dobrym kierunku, że ludzie kształcą wreszcie to co jest potrzebne na rynku pracy.

Laureatami konkursów zostali między innymi, Mateusz Kukuczka i Szymon Kiedos ze wspomnianego, Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Za co otrzymali nagrody?

Ważne, że młodzi ludzie mają wsparcie przedsiębiorców, którzy w przyszłości mogą stać się ich pracodawcami, ale ważne także że im się chce – dodaje Iwona Miler, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, która wraz z powiatem organizowała galę:

To jest fajna symbioza, cieszę się bardzo, że udało nam się nawiązać współprace z przedsiębiorcami lokalnymi, którzy wspierają naszą edukację, wspólnie organizujemy konkursy zawodowe. Na pewno jest to szansa dla młodych ludzi, by przede wszystkim zapoznać się z lokalnymi firmami. Dzisiaj przedsiębiorcy poszukują pracowników, a żeby oni byli dobrze wykształceni i dostosowani do rynku pracy to ta współpraca jest niezbędna. Myślę, że jako nauczyciele jako Środek Doskonalenia Nauczycieli, będziemy robili wszystko, aby zachęcić jak największą liczbę młodych ludzi do udziału w tych konkursach.

Za dobre wyniki w nauce i udział w konkursach zawodowych nagrodzono ponad 70 uczniów. Dodajmy, że gala była również okazją do podziękowania pracodawcom za wspieranie powiatowej oświaty.

Zobacz zdjęcia:

Zostaw komentarz